بر اساس یک نظرسنجی جدید مشخص شد که دو سوم از یک میلیارد مسلمان جهان انتظار دارند حضرت مهدی (عج) در دوران زندگی‌ آنها ظهور کند. 

به گزارش سایت الف، در این نظرسنجی که توسط مؤسسه PEW انجام شد، به این موضوع اشاره شده است که در خاورمیانه، آفریقای شمالی، جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا بیشتر مسلمانان معتقدند که آنها ظهور حضرت مهدی (عج) را در زندگی خود خواهند دید. این انتظار در افغانستان 83، در عراق 72، در تونس 67 و در مالزی 62 درصد است.

در این نظرسنجی مشخص شد که درصد انتظار برای ظهور حضرت مهدی در آسیای میانه از هر 10 نفر چهار نفر بوده است؛ اما در ترکیه این آمار به 68 درصد می رسد.  مؤسسه آمریكایی مذكور نظرسنجی خود را در ایران انجام نداده است.

در این نظرسنجی آمده است: در برخی کشورها با جمعیت نسبتاً زیاد شیعه و سنی دیدگاه ها در مورد ظهور حضرت مهدی در میان این دو گروه تا حدودی متفاوت است. برای نمونه شیعیان بیشتر از سنی ها انتظار دارند حضرت مهدی ظهور کند که درصد شیعیان به سنییان در این زمینه 88 به 55 درصد است. در جمهوری آذربایجان نیز تفاوت شیعیان و سنی ها در این زمینه اختلافی 25 درصدی را ثبت رسانده است. در نتیجه حدود 682 میلیون نفر از مسلمانان انتظار دارند که شاهد ظهور حضرت مهدی (عج) باشند.

نتایج نظرسنجی به نقل از مؤسسه PEW:

  مراجع:

1- http://www.wnd.com/2012/08/670-million-muslims-expect-madhi-in-their-lifetime

2- http://www.pewforum.org/Muslim/the-worlds-muslims-unity-and-diversity.aspxمنبع:
http://albeyatolellah.blogfa.com

نوشته شده در تاریخ جمعه 3 شهریور 1391    | توسط: مدیر    |    | نظرات()